InnoEnergy se predstavi mladim slovenskim energetikom
Datum: 12. november 2018
Avtor: Energetika.NET
Kategorija: En.vizija
Tema:
Nove tehnologije
, Ekonomija
Vodilni svetovni pospeševalnik na področju trajnostne energije, ki prispeva k dejanskim spremembam, saj inovacijam in njihovi podpori vsako leto nameni 100 milijonov evrov v vseh korakih njihove poti – od učilnice do končnega uporabnika. InnoEnergy, ki s svojo mrežo več kot 360 partnerjev uspešno tke vezi po celi Evropi - povezuje izumitelje in industrijo, podjetnike in trge, diplomante in zaposlovalce, raziskovalce in podjetja -, so v prvem novembrskem tednu spoznali tudi mladi slovenski energetiki, in sicer mladi jedrski raziskovalci ter študenti ljubljanske Fakultete za strojništvo. Več o InnoEnergyjevih aktualnih priložnostih - od možnosti vključitve v predpospeševalni program PRIMER do prijave ideje s področja shranjevanja energije pa do koriščenja magisterija kot vstopnice v evropski energetski bazen - pa v nadaljevanju!
Mladi, vabljeni v InnoEnergyjev program PRIMER!
Kot sta mladim domačim energetikom povedala Aleš Pustovrh in Maja Jerala iz ABC pospeševalnika, bo ABC pospeševalnik kot InnoEnergyjev lokalni hub v Sloveniji med 12. in 23. novembrom izvedel že drugi InnoEnergyjev predpospeševalni program za startup podjetja v začetni fazi, imenovan PRIMER. Glavni cilj programa je spodbuditi inovatorje iz Srednje in Vzhodne Evrope, da nadgradijo svoje podjetniške veščine in pripravijo svoja podjetja na sodelovanje v pospeševalnih in investicijskih programih. Ta program postavlja nove in poenotene standarde za pripravljalne dejavnosti v okviru InnoEnergyja.
Program je brezplačen in se lahko prilagodi potrebam podjetij in organizacij, ki se ga udeležijo, k udeležbi pa so vabljena ne le vsa start-up podjetja v začetni fazi, ampak tudi posamezniki le z idejami. Program obsega 40 ur teorije in praktičnih delavnic, ki jih vodijo profesionalni mentorji, strokovnjaki iz industrije in izkušeni podjetniki, namen pa je, da se udeleženci naučijo, kako izbrati in prilagoditi ustrezne poslovne modele, zbrati sredstva ter oblikovati marketinško in prodajno strategijo, program pa zajema tudi izpopolnjevanje mehkih veščin, ki vključujejo vodstvene veščine in vodenje ekipe.
Za prijave se obrnite na: maja@abc-accelerator.com
Iščejo se start-upi s področja shranjevanja električne energije!
Če pa imate morda enkratno inovativno idejo na področju shranjevanja električne energije, ki jo želite prenesti na trg ali povečati obseg poslovanja, se lahko potegujete za denarno nagrado v višini 100.000 evrov ter za investicijsko in poslovno podporo največjega svetovnega akterja na področju trajnostne energije, podprtega z zaupanja vrednim ekosistemom, sta mladim povedala Pustovrh in Jerala. Prijave so mogoče še do 15. novembra.
Za več informacij in prijave obiščite: electricalstorage.innoenergy.com
InnoEnergyjev magisterij - vstopnica v evropski energetski bazen
Kar 93 % študentov dobi ustrezno delovno mesto že v šestih mesecih po zaključku InnoEnergyjevega študija, 12 % študentov, ki so zaključili InnoEnergyjev magistrski študij, ima tudi lastne start-upe, štirje InnoEnergyjevi magistri, ki še niti niso dopolnili 30 let, pa so na Forbesovi lestvici najbolj vplivnih posameznikov.
Kot sta Aleš Pustovrh in Maja Jerala prikazala mladim slovenskim energetikom, je tako vsak od sedmih InnoEnergyjevih magistrskih programov tudi konkretna vstopnica za vstop v evropski energetski bazen.
InnoEnergy torej ponuja sedem magistrskih programov, in sicer:
- Magistrski program Čista fosilna in alternativna goriva
- Evropski magistrski program Jedrska energija (MSc EMINE)
- Magistrski program Energetske tehnologije (MSc ENTECH)
- Magistrski program Obnovljiva energija (MSc RENE)
- Magistrski program Pametna električna omrežja in sistemi (MSc SENSE)
- Magistrski program Okoljsko-ekonomske usmeritve za trajnostne energetske sisteme (MSc SELECT)
- Magistrski program Energetika za pametna mesta
Vsak študent magistrskega programa obiskuje dve univerzi oz. tehnična inštituta iz naslednjega seznama (glede na izbrani program). Večina ima možnost obiskovati eno od treh poslovnih šol.
- AGH: Univerza za znanost in tehnologijo v Krakovu
- Poslovna in ekonomska šola Lisbon Católica
- École Polytechnique, Université Paris Saclay
- Poslovna šola ESADE
- GEM: Grenoble École de Management
- Grenoble INP: Inštitut za tehnologijo Grenoble
- IST: Instituto Superior Técnico
- KIT: Inštitut za tehnologijo Karlsruhe
- KTH: Kraljevi inštitut za tehnologijo, Stockholm
- KU Leuven
- SUT: Šlezijska univerza za tehnologijo
- TU/e: Univerza za tehnologijo v Eindhovnu
- UPC: Universitat Politècnica de Catalunya •Barcelona Tech
- Univerza v Uppsali
- Univerza Aalto
- PoliTo: Politecnico di Torino
- 29. oktober 2018 – 10. december 2018 (EMINE, CFAFE, RENE)
- 11. december 2018 – 22. februar 2019 (vsi programi)
- 25. februar 2019 – 22. april 2019 (EMINE, CFAFE, SENSE, Energetika za pametna mesta, ENTECH)
Več o InnoEnergyjevih magistrskih programih na: www.innoenergy.com/education/master-school
Dodatna energetsko-startupovska priložnost: PowerUp!
PowerUp! je največje tekmovanje za start-upe s področja energetike, čistih tehnologij, mobilnosti, kibernetske varnosti in pametnih mest, ki delujejo v državah Srednje in Vzhodne Evrope. Najboljše ideje prejmejo finančne nagrade in povabilo na InnoEnergyjev prestižni podjetniški pospeševalnik Highway® z možnostjo investicije do 150.000 evrov.
Zmagovalci preteklih tekmovanj PowerUp! so danes že rastoča podjetja, ki jim je ob InnoEnergyjevi podpori uspelo svoje produkte hitro razviti in komercializirati ter vstopiti tako na evropski kot tudi na azijski in ameriški trg.
Kot je mladim slovenskim energetikom povedal Aleš Pustovrh, se je prav skozi tekmovanje PowerUp! pod InnoEnergyjevim okriljem znašlo, denimo, tudi prodorno slovensko podjetje Mebius, ki je v sodelovanju s Kemijskim inštitutom razvilo katalizator, ki poveča moč vodikove gorivne celice za 2,2-krat več, kot so to zmožni ostali produkti na trgu, nižji pa so tudi stroški izdelave takšnega katalizatorja, saj ta za izdelavo potrebuje manj platine (VEČ).
Spomnimo, na letošnjem tekmovanju PowerUp! na nacionalni ravni je zmagala ekipa myWater – ta je sicer prav pred kratkim postavil svoj prvi vodomat, prototip, ki vodo proizvaja iz zraka (VEČ) –, na finalnem tekmovanju v Pragi pa je prepričal estonski Zubax (VEČ).
Za več informacij obiščite: powerup.innoenergy.com
PREVERITE TUDI
-
19.09.2018 - InnoEnergyjevi start-upi pomagali zmanjšati izpuste CO2 za 5,5 milijona ton
-
12.10.2018 - InnoEnergy objavil razpis za start-up podjetja na področju shranjevanja elektrike
-
18.10.2018 - InnoEnergy: Od izkoriščanja energije morja do dronov za vetrnice
-
23.10.2018 - TBB: Kaj imata skupnega čisti premog in kava v virtualni elektrarni?
-
22.10.2018 - InnoEnergy napovedal nov predpospeševalni program
-
05.11.2018 - Jakub Miler, InnoEnergy: Najbolj zmagovite so tiste rešitve, ki postavljajo v ospredje končne odjemalce
-
12.02.2019 - PowerUp! – nova izdaja tekmovanja za start-upe, ki so odločeni spreminjati svet
-
05.03.2019 - Energetski start-upi s pomočjo predpospeševalnega programa Primer hitreje do zmag!
-
23.12.2019 - Dr. Maja Jerala, ABC Accelerator: Energetski sektor je z vidika start-upov in inovacij zelo specifičen
-
20.12.2019 - Dan odprtih vrat ABC Acceleratorja postregel z novimi priložnostmi za startup podjetja