Mladi na poletni šoli Energetike.NET o energiji – v nas in okoli nas
Datum: 05. julij 2017
Avtor: Energetika.NET
Kategorija: Članki
Tema:
Električna energija
, Ekologija
Šport, hrana, živali, družina in prijatelji, bližina vode, dobre knjige pa odlična kava in seveda novi izzivi – vse to so naša energija, so naštevali mladi na letošnji Marketinško-medijski poletni šoli Energetike.NET, ki te dni poteka v Informacijskem centru Energije plus v štajerski prestolnici. - »Učimo se celo življenje, pri čemer je komunikacija – sploh ekipna - osrednjega pomena,« sta med drugim poudarila sodelavca Energetike.NET. Da so prav zaradi predaje tovrstnih znanj in spoznanj ključni dogodki, kot je tudi letošnja poletna šola, pa je menila Milena Delčnjak iz sistemskega operaterja prenosnega omrežja SODO, ki se je v svojem predavanju mladim dotaknila svežine v korporativnem komuniciranju velikih energetskih družb.
Kot je dejala Jasna, je na Energetiki.NET doslej pridobila predvsem praktična znanja, je pa – kot družboslovka - prepričana tudi, da je v energetiki prostor za mlade vseh možnih profilov. »Ne nazadnje moramo vsi delati na lastni energetski pismenosti,« se je navezala na projekt En-lite komunikacijske hiše Consensus, ki je mladim na poletni šoli podelila tudi publikacijo »ENERGIJA in MI – pogovori s strokovnjaki« (knjižica intervjujev je prosto dostopna tukaj).
Peter pa je izpostavil, da je nujno, da si vsak posameznik najde v temi, v kateri se znajde, tiste svetle tematske točke, ki ga zares veselijo. »Tudi strah, ki nas popade, ko se prvič srečamo z nečim novim, je lahko koristen in nas lahko žene v to, da se v novosti zares poglobimo, da jih čim prej tematsko usvojimo in se navsezadnje na tak način spopademo tudi s samim strahom.«
»Učimo se celo življenje, pri čemer je komunikacija – sploh ekipna - osrednjega pomena,« sta še poudarila Jasna in Peter.
»Potrebujemo energetike s kritičnim in širokim pogledom na svet okoli sebe«
»Zato tudi pozdravljamo tako osnovno zamisel kot tudi vsakoletno izvedbo šole energetike, ki jo pripravlja ekipa Energetike.NET in pričakujemo, da bo s to svojo zelo pomembno vlogo nadaljevala tudi v prihodnje. Potrebujemo namreč energetike s kritičnim in širokim pogledom na svet okoli sebe, tako na blizu kot na daleč,« je ob tem dejala Milena Delčnjak, ki je v SODO zadolžena za področje komuniciranja.
Preberite tudi:
- Energetika.NET in Energija plus že tretje leto izobražujeta mlade
- Marko Marhl na poletni šoli Energetike.NET: Energija je univerzalni koncept
- Na poletni šoli Energetike.NET med drugim tudi o sončni energiji v Talumu